Новини та діяльність з 2022

Відвідайте інформаційний сайт УРАН https://panorama.uran.ua/


Огляд подій навколо УРАН: новини, дискусії, конференції, вебінари
та інші події в світі телекомунікацій та науково-освітніх мереж,
а також виконання спільних міжнародних проектів
 

2024

18 липня 2024. На центральному вузлі мережі УРАН в КПІ ім. Ігоря Сікорського введено в експлуатацію новий резервний дизель-генератор HYUNDAI потужністю 16 кВт з водяним охолодженням. Генератор придбано на донати від членів GÉANT та самої Асоціації GÉANT через благодійний фонд Вітча (Vietsch Foundation) як допомога на відновлення Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі УРАН. Детальніше див. прес-реліз.
27 квітня 2024. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Прийнято нову редакцію Статуту Асоціації УРАН. Див. архів.
18 квітня 2024. Комплексні системи захисту інформації (КСЗІ) в центрі обробки даних мережі УРАН та на захищеному вузлі інтернет-доступу отримали Атестати відовідності, зареєстровані в Адміністрації Державної служби спеціального зв'зку та захисту інформації України.
Березень 2024. Асоціація УРАН передала 16 науковим та освітнім закладам на сході та півдні України 65 ноутбуків Lenovo, що надійшли як гуманітарна допомога від Асоціації GÉANT та благодійного фонду Вітча.

2022

10 жовтня 2022. Внаслідок російського ракетного обстрілу порушена працездатність мережі УРАН: через перепад напруги в електромережі вийшли з ладу комунікаційне обладнання в дата-центрі і резервний генератор. Оскільки в умовах воєнного стану неможливо оперативно придбати серверні комплектуючі на заміну пошкодженим, фахівці УРАН працюють над їхнім ремонтом і відновленням.
12 жовтня робота каналів передачі даних мережі відновлена.
14 жовтня запрацювали DNS-сервери.
16 жовтня налагоджена робота дискового сховища в дата-центрі.
17 жовтня функціонування мережі й дата-центру УРАН відновлені повністю.
27 жовтня відновлено генератор резервного живлення.
Квітень 2022. Асоціація GÉANT разом з благодійним фондом Вітча (Vietsch Foundation) запустила спеціальний проєкт для підтримки мережі УРАН в належному стані у нестабільних фінансових умовах воєнного часу. Кошти, що пожертвують європейські національні науково-освітні мережі, будуть спрямовані на покриття операційних витрат УРАН. Це забезпечить подальше надання телекомунікаційних послуг науково-освітнім установам України під час війни. У майбутньому кошти підуть на заміну мережевого обладнання, яке було втрачено під час війни, що забезпечить якнайшвидше відновлення українських досліджень та освіти.
23 квітня 2022. Фонд УРАН разом з фондом Лео започаткували спільний благодійний проект "АртБуча" - онлайн-галерею дитячого малюнку на допомогу мешканцям Бучі та інших районів, постраждалих від російської окупації. Проект має на меті заохочення юних художників та викладачів їхніх художніх шкіл плекати свої таланти попри війну та руйнування.
5 квітня 2022. З почуттям великої утрати колектив Асоціації УРАН повідомляє, що після тяжкої і тривалої хвороби помер наш колега, керівник відділу міжнародних зв'язків Асоціації УРАН, директор Благодійної організації "Фонд УРАН" В'ячеслав В'ячеславович Шкарупін. Висловлюємо глибоке співчуття рідним і близьким покійного.
18 березня 2022. Генеральний директорат Європейської комісії з питань сусідства та переговорів про розширення (DG NEAR) офіційно повідомив GEANT про рішення призупинити всі заплановані та поточні програми та заходи за участю білоруських органів державної влади та державних підприємств внаслідок участі Білорусі в російській військовій агресії в Україні. Як результат цього рішення BASNET (Об'єднаний інститут проблем інформатики НАН Білорусі) перестав бути співбенефіціаром проекту EaPConnect.

Щодо роботи Асоціації УРАН в умовах воєнного стану

  1. З першого дня війни ми працюємо у підсиленому режимі, підтримуючі роботу мережі та послуг. Мережа УРАН працює стабільно за винятком декількох ділянок, де активні бойові дії не дають можливості полагодити обладнання. Проблеми є за напрямками Харків і Миколаїв.
     
  2. Наш офіс у Києві поки що закритий, ми працюємо віддалено, тому не маємо можливості відповідати на дзвінки за робочими телефонними номерами. Найкращим каналом зв’язку з нами є електронна адреса
    Крім того, ми створили Телеграм-канал, де ви можете залишати повідомлення. Посилання на канал https://t.me/uran_dopomoga Якщо ви не отримали відповіді на своє запитання миттєво, це означає, що ми в бомбосховищі – і відповімо за першої ж нагоди. Просимо поставитися до цього з розумінням.
     
  3. Нагадуємо, що у вашому розпорядженні є послуга для онлайн-спілкування eduMEET, яку ми на даний час надаємо безкоштовно. Переходьте за посиланням https://edumeet.uran.ua, створюйте віртуальну кімнату, запрошуйте до неї співрозмовників (надайте їм посилання з адресної строки браузеру) – та спілкуйтеся з колегами і рідними. Побачити та почути одне одного у ці часи – безцінно. Налагодити спільну роботу, перебуваючи у різних місцях, – цілком можливо та потрібно для підтримки і відновлення українського суспільства.
     
  4. Для покращення роботи eduMEET ми зробили його оновлення. Тепер послугою зручно користуватися з мобільного телефону (раніше були проблеми). Детальніше про те, що саме змінилося в результаті оновлення, зазначено в розділі Відеоконференції eduMEET.
     
  5. Дату проведення чергових Загальних зборів буде визначено пізніше. Слідкуйте, будь-ласка, за оголошеннями. Детальніше див. інформаційне повідомлення.