Нові горизонти міжнародної співпраці науковців

(Джерело: http://kpi.ua/622-2 )

«Київський Політехнік», 19 червня 2006


29 травня в НТУУ “КПІ” було проведено засідання експертної ради Наукового комітету НАТО в галузі інформаційних, телекомунікаційних технологій та забезпечення їх безпеки. Вибір КПІ пов’язано з бажанням експертів НАТО познайомитися з проектами і розробками нашого університету, а також запропонувати нові можливості щодо участі науковців КПІ в нових, перспективних для України проектах Наукового комітету НАТО.

У роботі взяли участь заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань наукового співробітництва доктор Кейт Гарднер (Keith Gardner), керівник секції Наукового департаменту доктор Антс Ворк (Ants Work), програмний директор із захисту інформації та комунікацій доктор Хадаса Якобович (Hadassa Jakobovits), керівник центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре (Michel Duray), заступник міністра освіти і науки України А.Гуржій та ректор НТУУ “КПІ” М. Згуровський. На засіданні були присутні вітчизняні науковці, представники міністерств і відомств, громадських організацій, преси та ін.

Програма НАТО “Безпека через науку” (БЧН) пропонує гранти для розвитку спільних проектів серед науковців країн-членів НАТО та країн-партнерів. Започаткована у 2004 році програма БЧН виникла з попередньої Наукової програми. Мета програми – сприяти безпеці, стабільності та єдності народів шляхом наукового підходу до розв’язання проблем, а також підтримка демократичних реформ та економічного розвитку країн-партнерів НАТО, що перебувають у перехідному стані.

Зокрема, було зазначено, що держава підтримує програми співробітництва з НАТО, приміром, створення глобальної освітньої мережі УРАН з суперкомп’ютером. Національним координатором зі співробітництва з НАТО у сфері науки й освіти призначено заступника міністра освіти і науки А.Гуржія.

За обсягами участі в наукових проектах НАТО Україна поступається лише Росії. Втім, можливості програми не використовуються на повну силу, і тому НАТО намагається заохочувати представників наукових кіл України брати більш активну участь у проектах в рамках Програм.

Доктор К.Гарднер відзначив високий рівень співробітництва України з НАТО: за останні 4 роки наша країна отримала близько 200 грантів, що охоплюють широке коло питань – ядерної безпеки, матеріалознавства, інформаційних технологій, виявлення біологічних і хімічних речовин тощо. Процедура розгляду заявок на гранти в комісіях НАТО є швидкою й ефективною.