Новини

2017

27 квітня 2017. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.

2016

5 липня 2016. Постановою Верховного суду України завершено спор з Державною податковою інспекцією в Солом'янському районі м. Києва стосовно податкових повідомлень-рішень, незаконно винесених Асоціації УРАН в 2013 р.
Червень 2016. В мережі УРАН впроваджено новий сервіс відеоконференцій на базі програмного забезпечення BigBlueButton. Він замінить попередню систему Tixeo.
Травень 2016. Запроваджено мережевий сервіс eduroam, який дозволяє користувачам з науково-освітніх установ отримувати по всьому світу Інтернет-доступ через будь-яку Wi-Fi мережу, підключену до eduroam в рамках відповідного міжнародного проекту GÉANT.
21 квітня 2016. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.

Лютий 2016. У Києві через оптичне з'єднання на швидкості 10 Гбіт/с до мережі УРАН підключено Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського НАМН України.

2015

Грудень 2015. Асоціація УРАН спільно з ГО «ЕЛібУкр», Національною бібліотекою України ім. Вернадського та Науковою бібліотекою ім. Максимовича КНУ ім. Шевченка увійшла в число засновників консорціуму e-VERUM, головною метою якого є є покращення забезпечення електронними інформаційними ресурсами університетських та науково-дослідних установ України, підвищення продуктивності та ефективності діяльності вчених, сприяння збільшенню числа публікацій у провідних наукових виданнях, поліпшення показників української науки в міжнародних рейтингах.

Серпень 2015. В Одесі через оптичне з’єднання до мережі УРАН підключені 4 навчальних корпуси Південноукраїнського державного педагогічного університету ім Ушинського.

2014

Вересень 2014. Внаслідок російської окупації Донбасу призупинено функціонування мережі УРАН в Донецьку.
Серпень 2014. Запроваджено мережевий сервіс Федерації посвідчення електронних акаунтів для науки та освіти «ПЕАНО» на базі забезпечуваного GÉANT сервісу eduGAIN.
Травень 2014. Внаслідок російської окупації Криму призупинено функціонування мережі УРАН в Симферополі та Севастополі.

4 квітня 2014. Засноване ТОВ "Видавнича служба УРАН".

2013

Грудень 2013. У Києві через оптичне з'єднання на швидкості 10 Гбіт/с до мережі УРАН підключено Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України.
Липень 2013. Запроваджено сервіс реєстрації цифрових ідентифікаторів DOI, які надаються науковим публікаціям і використовуються, зокрема, в інформаційній системі CrossRef. DOI уможливлює автоматичне відслідковування в CrossRef зв’язків між публікаціями, зокрема тими, що цитують, та тими, яких цитують.
23 квітня 2013. Відбулися загальні збори Асоціації УРАН. Див. архів.

Квітень 2013. До проекту UniverFi долучено Національну академію державного управління при Президентові України (Київ).

Лютий 2013. На Центральному вузлі мережі УРАН впроваджена автоматична резервна система електроживлення на автономному генераторі.
Січень 2013. В рамках проекту “Наукова періодика України” створена інформаційна система Journals.URAN. Запроваджено новий сервіс, який дозволяє видавцю розгорнути повнофункціональний журнальний віртуальний сервер, який обслуговує повний “цикл життя” наукових журналів, від подання авторами рукописів до отримання статистичної та наукометричної інформації про опубліковані статті.