Взаємоз'єднання УРАН-GÉANT
URAN-GÉANT interconnection


Підключення мережі УРАН до GÉANT впроваджувалось протягом трьох етапів починаючи з 2007 р. Найближчий маршрутизатор GÉANT знаходиться на території Польщі в Познані. Створити дане підключення дали змогу партнерські відношення з польською науково-освітньою мережею PIONIER, через яку було організовано транспорт трафіку по території Польщі.

На першому етапі (2007 - 2009) взаємозєднання забезпечувалося орендованим каналом зв’язку STM-1 155 Мбіт/с Київ - Варшава (оператор Memorex Telex Communication AG, Відень), який поєднував маршрутизатор УРАН у Києві та DWDM-вузол мережі PIONIER у Варшаві. Далі транспорт через мережу PIONIER забезпечив доступ до маршрутизатора GÉANT у Познані.

На другому етапі (2009 - 2011) звязок забезпечила створена міжнародна ВОЛЗ Львів-Гребенне (Польща). За технологією CEF (Customer Empowered Fiber) був організований канал 1 Гбіт/с Львів-Гребенне-Люблін-Варшава, що поєднував роутер УРАН у Львові з з DWDM вузлом мережі PIONIER у Варшаві. Транспорт Варшава-Познань, як і на першому етапі, забезпечувався через DWDM-вузли мережі PIONIER.

На третьому етапі (з 2011 р.) ВОЛЗ Львів-Гребенне було переведено на 10 Гбіт/с за технологією CEF та оранізовано включенням у DWDM вузол мережі PIONIER безпосередньо у Гребенному. Транспорт Гребенне-Познань до маршрутизатора GÉANT забезпечує мережа PIONIER.